Śladem Jana z Czarnolasu

Utworzono: środa, 08 czerwiec 2022

W dniu 07. czerwca klasa 6c pod opieką wychowawczyni i pani Beaty Rosińskiej wybrała się na wycieczkę inspirowaną fraszkami poznanymi na lekcjach języka polskiego. Ich autor, Jan Kochanowski, związany jest z Ziemią Radomską. Odwiedziliśmy muzeum w Czarnolesie, gdzie poeta spędził ostatnie lata życia. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali artefakty z epoki, pospacerowali po lipowym parku, usiedli na legendarnym kamieniu, mając nadzieję, że zaowocuje to talentem literackim.... W Muzeum Regionalnym w Zwoleniu podziwiali drzewo genealogiczne Jana Kochanowskiego i rzeźby ludowego artysty, Wincentego Flaka. W zwoleńskiej nekropolii pomodlili się nad nagrobkiem renesansowego poety. Kolejnym punktem wycieczki był Kazimierz Dolny. Uczniowie zwiedzili ruiny zamku, zawędrowali na basztę. W promieniach słońca wędrowali po malowniczych uliczkach, rynku, bulwarach wiślanych. Poznali legendy o słynnym w całej Polsce kogucie i Górze Trzech Krzyży. W dobrych nastrojach, z nową wiedzą, z pamiątkami w plecaku wrócili do Wolanowa.

Agnieszka Wlazło

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.