„Gwiazdka po staropolsku” i Centrum Nauki „Atom”

„Muzyka budzi w sercu
pragnienie dobrych czynów”
– Pitagoras

W dniu 14. grudnia 2018 r. uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką nauczycieli
- pp. A. Augustyniak, R. Bieniek, P. Janasa, M. Kuśmierczyk, B. Rosińskiej i A. Sadownik wzięli udział w koncercie pt. „Gwiazdka po staropolsku” w wykonaniu Kapeli ze Wsi Warszawa i Radomskiej Orkiestry Kameralnej.
Kapela ze Wsi Warszawa to zespół znany na całym świecie, to laureaci 5 Fryderyków oraz wielu innych nagród.
Podczas koncertu usłyszeliśmy tradycyjne utwory muzyczne, inspirowane przede wszystkim folklorem z Mazowsza, oraz kolędy staropolskie. Zespół wykonuje utwory na polskich instrumentach muzycznych, używanych w tradycyjnej muzyce ludowej. Wykorzystuje również repliki historycznych, zrekonstruowanych instrumentów, takich jak Fidel płocka oraz suka biłgorajska.
Po koncercie uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w świetnej zabawie, połączonej z nauką, eksperymentami i pokazami naukowymi w Centrum Nauki „Atom”.

Renata Bieniek

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.