WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY WOLANÓW

Na hali sportowej PSP w Wolanowie 06.10.2019 r. został rozegrany WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY WOLANÓW.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor PSP w Wolanowie p. Zbigniew Sarnat, który przywitał wszystkich uczestników i życzył im jak najlepszych wyników i sportowej rywalizacji w ramach zasad ‘fair play”.  Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które reprezentowały miejscowości z całego Mazowsza. Zasady rozegrania zawodów i podział na grupy przedstawił organizator zawodów Ryszard Kosiec. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na 3 grupy, w których grano systemem „ każdy z każdym” a następnie półfinały i finały.

W finale spotkały się zespoły reprezentujące WARSZAWĘ i WOLANÓW wynik 2:1 dla ekipy ze stolicy i ta drużyna zwyciężyła w całym turnieju. W meczu o 3 m-ce Warka pokonała Przysuchę.
Wręczenia pucharów i dekoracji medalowej dla najlepszych zespołów oraz wyróżnień indywidualnych dokonała Pani Wójt Gminy Wolanów Ewa Markowska - Bzducha, która bardzo mocno dopingowała wszystkich uczestników zawodów a w szczególności zespół z Wolanowa. Pani Wójt podziękowała zawodnikom i kibicom za przybycie na turniej i zaprosiła na następne takie wydarzenie, które odbędzie się za rok.
Końcowa kolejność zawodów: 1 Warszawa, 2 Wolanów, 3 Warka, 4 Przysucha, 5 Dęblin, 6 Skaryszew, 7 Gózd, 8 Orońsko, 9 Jedlińsk, 10 Jastrzębia, 11 Junior Wolanów, 12 Przytyk.