Aktualności

Drukuj

 Dzień Dziecka

Patron naszej szkoły twierdził:

“Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

Dlatego też 1. czerwca Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców przygotowali dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie wiele atrakcji, by uczcić Dzień Dziecka. Było hucznie, wesoło i słodko!
Klasy 0-3 tego dnia miały dzięki Radzie Rodziców zabawę z didżejem.  Nad jej przebiegiem czuwali wychowawcy i starsi uczniowie z SU.  Kochani rodzice zapewnili słodkości, była nawet wata cukrowa, która świetnie pasowała do zwiewnej, kolorowej aranżacji sali gimnastycznej.
Popołudniową porą młodzież z klas 4-8 wzięła udział w okolicznościowej dyskotece. Rada Rodziców zapewniła pyszne ciasta, SU - słodkie napoje. Niecodzienną atrakcją był przygotowany przez p. Karolinę Kucharczyk aromatyczny popcorn. Chętni brali udział w konkursach i wspólnych zabawach. Znów przygrywał zamówiony przez RR didżej, dzięki któremu młodzież szalała do rytmu najnowszych przebojów.
Każdy uczeń szkoły tego dnia otrzymał od Rady Rodziców soczek i batonik.

Opiekunki SU

 

 

Kolorowy tydzień

 

Miniony tydzień w PSP w Wolanowie był bardzo kolorowy. Zarząd Samorządu Uczniowskiego postanowił urozmaicić szare uczniowskie dni i wprowadził trochę kolorów w życie szkoły. Od 21 do 25 marca 2022 roku w kolejne dni tygodnia trzeba było założyć ubrania w ustalonej wcześniej kolorystyce według następującego harmonogramu:

 

poniedziałek – kolor czerwony,
wtorek – kolor zielony,
środa – kolor niebieski,
czwartek – kolor żółty,
piątek – kolor różowy.

 

W naszej akcji wzięła udział duża grupa uczniów ze wszystkich klas, nauczyciele i panie woźne. Dziękujemy za duże poczucie humoru.

Dzień bez plecaka

Pierwszy dzień wiosny 2022 roku wypada tradycyjnie 21 marca. To data przyjścia wiosny kalendarzowej. Ta astronomiczna zawitała do naszego kraju w niedzielę, 20 marca 2022 roku o godzinie 16.33.
W Polsce zazwyczaj pierwszy dzień wiosny hucznie był obchodzony w przedszkolach i młodszych klasach szkół podstawowych. Uczniowie przygotowywali tak zwaną marzannę, którą później topili w pobliskiej rzece lub stawie. 21 marca to również dzień wagarowicza, który można obchodzić w szkole na wesoło. Samorząd Uczniowski PSP w Wolanowie zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie zapakowali swoje podręczniki, zeszyty i przybory nie w tradycyjny szkolny plecak, lecz we wszystko inne, co im podpowiedziała fantazja. Kreatywność uczniowska nie miała granic!  Były taczki, wózki dziecięce i sklepowe, garnki, szuflady, poduszki, walizki, jeden odkurzacz i .... traktor z przyczepą! Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone punktami z zachowania i słodkim upominkiem.

,,Dzień Postaci Literackich w naszej szkole”

W dniu 17 stycznia 2022r. Samorząd Uczniowski we współpracy ze szkolną biblioteką zorganizował "Dzień Postaci Literackich”.
Zadaniem uczniów było przebrać się za konkretnego bohatera literackiego.
Prezentacja odbyła się z udziałem pozostałych uczniów. Przy dobrej zabawie można było przypomnieć sobie bohaterów lektur szkolnych. Wszyscy biorący udział zostali nagrodzeni słodkim  poczęstunkiem i oceną z języka polskiego.
W tym dniu odbył się również na platformie Teams w aplikacji Forms konkurs wiedzowy ze znajomości bohaterów literackich. W celu utrwalenia wiadomości była też wyeksponowana wystawa z portretami ulubionych postaci literackich.

Mikołajki

6 grudnia obchodzimy tradycyjne mikołajki. W tym dniu wszystkie grzeczne dzieci czekają na Świętego, który obdarza ich prezentami. W naszej szkole również Go nie zabrakło. Samorząd Uczniowski rozdawał wszystkim dzieciom słodycze i soczki, które w porozumieniu ze Świętym Mikołajem przygotowała Rada Rodziców. We wszystkich klasach uczniowie obdarzali się prezentami. Na zakończenie dziewczyny ze Szkolnego Samorządu zorganizowały korowód Świętego Mikołaja.

W tym dniu rządził kolor czerwony!

 

Samorząd Uczniowski wróży...

 

 W dniu 30 listopada 2021 r. Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek wróżby andrzejkowe. Wśród śmiechu i zabawy dzieci z klasy “0” i kilku klas młodszych “poznawały” swoją przyszłość.  Było wesoło, zabawnie a czasem i poważnie. Życzymy spełnienia tych wróżb!

 

Szkoła pamięta...

W piątek 5 listopada 2021 roku Samorząd Uczniowski podsumował akcję ogłoszoną przed Świętem Zmarłych, której celem było uczczenie pamięci zmarłych uczniów, pracowników oświaty oraz żołnierzy polskich.
Akcja polegała na zbiórce zniczy w szkole, wyjściu dużej delegacji SU na cmentarz parafialny w Wolanowie i wspólnym, uroczystym zapaleniu zniczy na grobach zmarłych uczniów, nauczycieli, obrońców naszej Ojczyzny a także na zapomnianych i opuszczonych mogiłach. W zbiórce wzięło udział 23 uczniów, którzy podarowali nam 77 zniczy. Wszystkie zostały zapalone na grobach naszych zmarłych. Delegację SU stanowili uczniowie klasy 8b i 8c oraz trzy uczennice z klasy 6b.
Naszym przewodnikiem był ksiądz Mariusz Chamerski, któremu bardzo dziękujemy za oprowadzenie i przekazanie informacji o najstarszych pomnikach i zabytkowych nagrobkach wolanowskiego cmentarza.

 

 

Spotkanie z dyrekcją szkoły

 

Jednym z zadań SU jest reprezentowanie całej społeczności uczniowskiej oraz systematyczne kontakty z dyrekcją szkoły. Aby jak najlepiej wywiązać się z tych powinności Zarząd SU zorganizował pierwsze w tym roku spotkanie wszystkich przewodniczących klas IV - VIII i opiekunek SU z dyrektorem naszej szkoły, panem Zbigniewem Sarnatem. Spotkanie odbyło się w środę 27 października w sali nr 16.
Przy pięknie nakrytym stole, z przygotowanym słodkim poczęstunkiem szybko nawiązała się swobodna rozmowa. Przewodniczący zaprezentowali się świetnie. Opowiedzieli o swoich klasach, przedstawili zainteresowania, zdolności i pasje swoje i swoich kolegów. Jednym z ważniejszych dla uczniów punktów spotkania było zadawanie pytań panu dyrektorowi. Pytania dotyczyły zainteresowań, planów i dokonań a także wspomnień z czasów szkolnych. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Przewodnicząca SU już planuje następne w grudniu.

 

 

Szkolny Dzień Gier Planszowych

 Październik to jesienny miesiąc pluchy, braku słońca, często ponurych wieczorów, ale też idealny czas, by w gronie bliskich pochylić się nad „planszówką”. Dlatego w tym miesiącu przypadają obchody Dnia Gier Planszowych. Fanów scrabbli, szachów, memory czy grzybobrania nie brakuje również w naszej szkole. Ponieważ zabawa ta stymuluje pracę mózgu, doskonali pamięć i umiejętności poznawcze, obniża stres, Samorząd Uczniowski zorganizował w dniu 28 X 2021 roku Szkolny Dzień Gier Planszowych. Nie brakowało chętnych do rywalizacji w miłej atmosferze, której sprzyjała płynąca ze szkolnych głośników muzyka przygotowana przez p. Konrada Gałkę. Uczniowie klas I-VIII rywalizowali, współpracowali, ćwiczyli własną cierpliwość i kreatywność. Pozytywne skutki gier planszowych nie sposób przecenić, więc na pewno tę zabawę powtórzymy….

 

 Opiekunki SU

 

 Dzień Nauczyciela

W środę 13 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. W tym roku Samorząd Uczniowski obdarował dyrekcję, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły słodkimi upominkami. Były oczywiście kwiaty, życzenia od samorządów klasowych dla swoich wychowawców i wszystkich nauczycieli uczących w ich klasach.

Samorząd Uczniowski jeszcze raz składa serdeczne życzenia wszystkim pracującym w PSP w Wolanowie zdrowia, sukcesów
w pracy zawodowej, radości w życiu osobistym i tylko pogodnych i pozytywnych dni.

 

Wybory Rady i Opiekunów Samorządu Uczniowskiego

10 września 2021 roku odbyły się w naszej szkole wybory Rady i Opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2021/2022. Uczniowie klas IV-VIII głosowali na jednego z dwunastu kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego i jednego nauczyciela spośród nauczycieli uczących w  klasach starszych.
Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Paulina Frąk (klasa VIII c), Zuzanna Woźniak (klasa VIII b), Antoni Pieczeniak (klasa VIII a) przeprowadziła głosowanie, policzyła głosy (łącznie oddano 180 ważnych głosów) i wyłoniła sześcioro uczniów z najwyższą liczbą głosów. Weszli oni w skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego i objęli następujące funkcje:

 

Przewodnicząca: Milena Sławińska (klasa VIII c)
Wiceprzewodniczący: Łukasz Sadowski (klasa VIII a)
Skarbnik: Julia Siwak (klasa VIII c)
Sekretarz: Katarzyna Łęcka (klasa VIII a)
Członkowie: Gabriela Borkowska (klasa VII b)
Łukasz Pisarek (klasa VI a)

W wyniku głosowania na Opiekunów Samorządu Uczniowskiego komisja wyłoniła trzech nauczycieli z najwyższą liczbą głosów. Są to panie:

Małgorzata Bisińska-Siara
Dorota Bujak
Agnieszka Wlazło.

Wszystkim gratulujemy i życzymy samych sukcesów w działalności na rzecz naszej szkoły!     

                                                                                                             Samorząd Uczniowski

Kolorowy Dzień Dziecka

 

 

1 czerwca  Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Kolorowy dzień”. Samorządy klas  4- 8 losowały wcześniej kolory lub wzory  i w tym dniu zespoły klasowe razem z wychowawcami prezentowały wybrane barwy lub wzory ( paski, kwiatki, kropki).
Było naprawdę kolorowo i wesoło.
  Komisja oceniająca przyznała punkty za zaangażowanie uczniów i ogólny wygląd klasy. Wszyscy uczniowie wyróżnionych klas otrzymują dodatnie punkty z zachowania.
Oto wyniki:

 

I miejsce: kolor czerwony, klasa IV a
II miejsce: kolor granatowy, klasa VI b
III miejsce: kolor zielony, klasa IV b, kolor niebieski, klasa VI a

 

Wyróżnienia: kolor różowy, klasa V b, kolor biały, klasa VII b, kolor żółty, klasa VII a, wzór w paski, klasa V c

 

I miejsce – 20 p.
II miejsce – 15 p.
III miejsce – 10 p.
Wyróżnienie – 5 p.

 

 

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II              

W związku z przypadającym w dniu 18 maja 2021 roku w naszej szkole  Dniem Patrona, Samorząd Uczniowski organizuje akcję „Promyki Dobra”.  

  • Akcja będzie polegała na czynieniu dobrych uczynków dla ludzi i  swojego otoczenia, np.: pomoc potrzebującym osobom  w codziennych czynnościach, opieka nad zwierzętami, sprzątanie najbliższego otoczenia (lasu, ulicy),segregowanie śmieci, uporządkowanie  miejsc pamięci narodowej lub opuszczonej mogiły itp.
  • Czas trwania: 5 – 13 maja 2021 r.
  • Dokumentacja: zrobienie zdjęć  i przesłanie na adres mailowy opiekunów Samorządu Uczniowskiego,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wydrukowane zdjęcia będą umieszczone na tablicach w szkole i na stronie internetowej.
  • Udział w akcji będzie nagrodzony dodatnimi punktami z zachowania.

 Organizatorzy: Opiekunki i Zarząd SU ( Milena Sławińska, Katarzyna Wojcieszak, Katarzyna Łęcka, Łukasz Sadowski, Igor Gocel)

 

               BĄDŹCIE AKTYWNI I DOBRZY DLA INNYCH!

 

   ”Biało-czerwone” warsztaty plastyczne

2 Maja uroczyście obchodzimy w naszym kraju Święto Flagi. To jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Z tej też okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził warsztaty plastyczne dla uczniów zerówek. Pod okiem starszych kolegów dzieci przygotowały piękne biało-czerwone prace: serca z hasłami „Kocham Polskę”, „Polska – moja Ojczyzna”,  „Jestem Polakiem” oraz kwiaty i flagi. Prace wykonane przez uczestników naszych warsztatów ozdobiły szkolne tablice i korytarze.