Rok szkolny 2010/2011

Utworzono: czwartek, 12 grudzień 2013

W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Guénolé Ridoux – wolontariusza z Francji. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach pt. „Ale…Paryż”.

Guénolé Ridoux przybliżył nam kraj mody i wina, z którego pochodzi
a szczególnie skupił się na swojej magicznej stolicy. Przepiękna prezentacja pokazująca różnorodne zakątki Paryża i jego życie codzienne stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli do tego, aby wyjechać na wycieczkę i obejrzeć Wieżę Eiffla czy Łuk Triumfalny oraz zjeść żabie udka.

Może w przyszłości skosztujemy tradycyjnej francuskiej potrawy,
a tymczasem Guénolépo wpisaniu się do kroniki i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia delektował się naszym polskim przysmakiem, czyli pierogami na różne sposoby.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.