Rok szkolny 2012/2013

Utworzono: czwartek, 12 grudzień 2013

W czerwcu 2013r. po raz szósty od początku naszej współpracy gościliśmy wolontariuszy z Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie. Nasze zaproszenie przyjęli: Tonia Asimakopoulou  z Grecji Gagik Grigoryan z Gruzji.

Tonia przedstawiła prezentację o ojczyźnie Zeusa. Warsztaty, które poprowadziła stały się inspiracją dla uczniów do nauki języka angielskiego, języka greckiego, zwiedzenia Aten, półwyspu Peloponez, zobaczenia Kanały Korynckiego oraz popłynięcia na Kretę czy Rados.

Po krótkiej przerwie uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez Gagika z Gruzji. Gagik opowiadał uczniom o środowisku przyrodniczym Gruzji, obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej, tradycjach, kulturze i przepysznej gruzińskiej kuchni.

Na zakończenie goście dokonali tradycyjnie pamiątkowych wpisów do kroniki szkolnej i wykonali pamiątkowe zdjęcie z uczniami i nauczycielami.

Swoje wrażenia z pobytu w naszej szkole Gagik umieścił na stronie internetowej Fundacji im. Schumana w Warszawie.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.