W naszej szkole gościły zagraniczne wolontariuszki: Cristina Staicu z Rumunii i Mariia Demina z Rosji

27 maja 2014 roku gościliśmy po raz ósmy w naszej szkole zagraniczne wolontariuszki: Cristinę Staicu z Rumunii i Mariię Demina z Rosji.

Cristina przedstawiła bardzo ładną prezentację o swoim kraju. Dużo uwagi poświęciła kulturze, tradycjom, kuchni, życiu codziennemu oraz walorom turystycznym Rumunii. Uczniowie ze szczególną ciekawością słuchali opowieści Cristiny o Transylwanii i pochodzącym z niej hrabi – wampirze Drakuli, który jest bohaterem literackim powieści Brama Stokera pt. „Drakula”. Na zakończenie swojego wystąpienia Cristina zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w quizie. Uczniowie bardzo chętnie udzielali odpowiedzi w języku angielskim na pojawiające się na ekranie pytania.

Po krótkiej przerwie w podróż po swoim ogromnym kraju zabrała wszystkich Masza. Mariia ukazała w swojej prezentacji duże zróżnicowanie przyrodnicze, kulturowe i językowe największego pod względem powierzchni państwa świata. Multimedialna wycieczka prowadziła od europejskiej części Rosji przez Ural aż do Władywostoku, pokazując życie codzienne, kulturę, tradycje różnych grup etnicznych zamieszkujących ojczyznę Maszy. Na zakończenie swojego wystąpienia Mariia zaprosiła wszystkich uczestników do zwiedzenia kraju Puszkina, Dostojewskiego, Czechowa. Opowieści Maszy były tak ciekawe, że wszyscy uczestnicy spotkania chcieliby w przyszłości pojechać do Moskwy, a stamtąd wsiąść do pociągu Kolei Transsyberyjskiej i przejechać cały kraj, podziwiając zmieniające się krajobrazy i poznając tamtejszych mieszkańców.

Na zakończenie wolontariuszki podziękowały za zaproszenie i miłe przyjęcie, pogratulowały uczniom dużej wiedzy oraz dokonały wpisów do kroniki szkolnej oraz wzięły udział w sesji zdjęciowej z uczniami i nauczycielami naszej szkoły.

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.