Wizyta Vasylyny Bas z Ukrainy

SPOTKANIE Z ZAGRANICZNĄ WOLONTARIUSZKĄ

z Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie – Vasylyną Bas z Ukrainy

W dniu 11 czerwca 2015 r. gościliśmy po raz ósmy w naszym gimnazjum zagraniczną wolontariuszkę z Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie. W tym roku zaproszenie na spotkanie z gimnazjalistami wystosowane przez p. Renatę Bieniek, p. Elżbietę Kacprzycką i p. Małgorzatę Kuśmierczyk przyjęła wolontariuszka Vasylyna Bas z Ukrainy.

Spotkanie odbyło się w sali nr 1, w której na tablicach ściennych znalazły się gazetki o Ukrainie, przygotowane przez uczniów.

Młodziutka Basia (Vasylyna), chociaż ma dopiero 24 lata, biegle mówi po angielsku i po polsku.

Mimo świetnej znajomości języka polskiego zajęcia z naszymi uczniami prowadziła w języku angielskim zgodnie z pierwotnym założeniem tego typu spotkań, które mają na celu nie tylko poznanie historii, geografii, kultury, tradycji, sytuacji gospodarczej i politycznej ojczyzny wolontariusza, pracy w fundacji, ale również pogłębienie znajomości języka angielskiego.

W przygotowanej przez siebie prezentacji Vasylyna skupiła się głównie na kulturze, tradycjach i obrzędach ukraińskich. Gimnazjalistów bardzo zainteresowała ta część prezentacji, która dotyczyła swatów, zaręczyn i zaślubin.

Po zakończeniu prezentacji, wzbogaconej barwnymi opowieściami Basi, przyszedł czas na zadawanie pytań przez gimnazjalistów. Uczniowie pytali w języku angielskim o obecną sytuację na Ukrainie, życie codzienne Ukraińców, ukraińskie szkolnictwo itp. Vasylyna bardzo wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania i chwaliła uczniów za dobrą znajomość języka angielskiego.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a następnie Basia dokonała pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej.

Renata Bieniek

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.