„Odkrywaj Grecję”

Pod takim tytułem 19 mają 2016 r. odbyło się spotkanie naszych gimnazjalistów z Greczynką Matthą Galakouti, wolontariuszką z Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie. Zorganizowały je panie: Renata Bieniek, Elżbieta Kacprzycka, Małgorzata Kuśmierczyk i Magdalena Zarębska.
Pierwszym punktem spotkania była zabawa w grupach na korytarzu szkolnym. Następnie uczniowie mieli za zadanie opowiedzieć na pytanie, z czym kojarzy im się Grecja. Padały takie odpowiedzi jak: Akropol, sałatka grecka, Olimpia, Ateny, Zeus itp.

Po tym krótkim wstępie Mattha Galakouti zabrała uczniów w podróż po swojej ojczyźnie. Przybliżyła jej historię, kulturę, religię, tradycje, kuchnię i życie codzienne. Zwróciła szczególną uwagę na to, jak duży wpływ na kulturę europejską miała kultura grecka. Wolontariuszka przypomniała sylwetki greckich uczonych, takich jak  Platon, Sokrates czy Pitagoras.
Mattha zachęcała uczniów do odwiedzenia Grecji - kraju, który przyciąga turystów.
Ciekawostką dla uczniów był alfabet grecki i zabawa, polegająca na napisaniu swojego imienia za pomocą greckich liter.
W prezentacji przygotowanej przez naszego gościa nie zabrakło również informacji, dotyczącej ogromnego problemu Grecji i całej Europy, jakim jest napływ uchodźców. Mattha przedstawiła krótki film, dotyczący trudnej sytuacji uchodźców oraz ludności autochtonicznej greckiej wyspy Lesbos.
Ostatnim punktem spotkania była gra planszowa samodzielnie przygotowana przez Matthę, mająca na celu zabawę i sprawdzenie zdobytej przez uczniów wiedzy. Zadaniem uczniów była odpowiedź na pojawiające się w trakcie gry pytanie dotyczące Grecji. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zadaniami, czytając i odpowiadając na nie w języku angielskim.
Na zakończenie wolontariuszka zaprosiła wszystkich do odwiedzenia jej ojczyzny, która przyciąga turystów gorącym klimatem, pięknymi wyspami i zabytkami architektury starożytnej.

Renata Bieniek

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.