Rok szkolny 2009/2010

Utworzono: środa, 04 grudzień 2013

Po raz drugi gościliśmy w naszej szkole zagranicznego Wolontariusza z Fundacji im. Roberta Schumana, był nim Jose Costa z Portugalii. Opowieściami o tym małym, ale pięknym kraju na zachodzie Europy uczniowie byli zachwyceni. W niektórych uczniach i nauczycielach odżyły wspomnienia po tygodniowym pobycie w Portugalii w maju 2008 r. w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” COMENIUS.

Jose prowadził zajęcia w języku angielskim, po przedstawieniu swojej prezentacji przeprowadził w formie zabawy test dla uczniów ze znajomości kraju odkrywców. Na slajdach pojawiły się charakterystyczne budowle, np. Klasztor Heronimitów, w którym podpisano Traktat Lizboński, Pomnik Odkrywców, znane postaci historyczne np. Vasco da Gama i współczesne np. prezydent Portugalii czy Mariza śpiewaczka muzyki fado, portugalskie potrawy np. ośmiornica, wino „Porto”, sieć supermarketów „Biedronka”. Uczniowie mieli je rozpoznawać, a ci którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniem otrzymali skromne upominki.

Na zakończenie spotkania Jose dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej i wziął udział w sesji zdjęciowej z uczniami i nauczycielami.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.