I Noc z Innowacją Filmową: "Film uczy, bawi, wychowuje"

Dnia 06 maja 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie  w godzinach od 20.00 do 6.00 odbyła się I Noc z Innowacją Filmową: "Film uczy, bawi, wychowuje".
Było to wydarzenie kulturalno-dydaktyczne skierowane dla uczniów klasy 2c,klasy humanistycznej, która realizuje innowację pedagogiczną :"Film, uczy, bawi, wychowuje".

Celami tego nocnego spotkania były:

• Rozwijanie wiedzy na temat gatunków filmowych.
  • Wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
  • Uwrażliwienie uczniów na problemy społeczne XXI w.
  • Integracja społeczności klasowej.

Przebieg I Nocy z Innowacją Filmową: "Film uczy, bawi, wychowuje".

• Od godziny 20.00 do20.30 odbywały się czynności organizacyjne(sprawdzenie obecności, sprawdzenie zgód rodziców, przydział zadań, przypomnienie zasad bezpieczeństwa i regulaminu, organizacja poczęstunku-kolacji).
  • Przedstawienie programu.
  • Prezentacja multimedialna na temat różnych gatunków filmowych.
  • Omówienie cech charakterystycznych dla etiudy filmowej.
  • Obejrzenie fragmentów etiudy filmowej: "Karolina".
  • Dyskusja na temat problemów współczesnej  młodzieży, pragnień i wyborów młodych ludzi i dylematów ludzi dorosłych.

Przerwa-kolacja

• Adaptacja filmowa, dramat, dramat romantyczny, komedio-dramat.
  • Obejrzenie fragmentu dramatu romantycznego: "Biała jak mleko, czerwona jak krew" jako przykładu dramatu. Cechy tego gatunku.
  • "Białaczka"- choroba  XXI. Rozmowa z uczniami.
  • Przerwa-gry i zabawy
  • Film fantasy
  • Film fantasy a horror. Różnice pomiędzy tymi gatunkami.
  • "Jumanji" jako przykład filmu fantasy. Obejrzenie fragmentów.
  • Rozmowa na temat odpowiedzialności, przyjaźni.
  • Film o kwintesencji kiczu
  • Czy w polskim kinie są filmy kiczowate?
  • "Disco polo", czy ten film może sie podobać?- obejrzenie fragmentów tej produkcji.
  • Zakończenie.
  • 5.30-6.00.Ankieta. Prace porządkowe. Odbiór uczniów przez rodziców/opiekunów.
  • Wrażenia:

Wszyscy bardzo zadowoleni. Pytaniem ,często powtarzającym się, było: Kiedy odbędzie się następna noc z innowacją. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiadomości o gatunkach filmowych. Mogli również porozmawiać o problemach  XXI w., z którymi niestety spotykają się.
Największym jednak plusem dla nich  była wspólna noc, leżenie obok siebie, żarty, dowcipy, wspólny posiłek, wspólne zabawy.
O godz.4.00 na 18 osób 5 tylko nie spało, w tym oczywiście dwie panie opiekunki. Miło było wówczas spojrzeć na śpiących uczniów klasy 2c!.

• Organizatorkami i opiekunkami I Nocy z Innowacją Filmową  były: Dorota Bujak i Małgorzata Kuśmierczyk.
  • Głównym opiekunem przedsięwzięcia jest  dyrektor ZSO w Wolanowie-Pani Elżbieta Wertejuk.
  • Dziękujemy za pomoc i wsparcie: Pani dyrektor Elżbiecie Wertejuk, Pani wicedyrektor Bogusławie Marszałek i Rodzicom.

Sprawozdanie sporządziły: D. Bujak i M. Kuśmierczyk.

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.