SPOTKANIE Z KULTURĄ

Utworzono: wtorek, 28 marzec 2023

W dniu 23 marca 2023 roku klasy siódme wybrały się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Urzędzie Miejskim, gdzie w Sali Koncertowej uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Testament Konstantego Ildefonsa” oparty na tekstach K. I. Gałczyńskiego, a wystawiony przez Amatorski Teatr „PROCCENIUM”. W rolę narratora czyli  samego poety K. I. Gałczyńskiego wcielił się nauczyciel z naszej szkoły, pan Konrad Gałka, który po bardzo ciekawym przedstawieniu został nagrodzony gromkimi brawami i kwiatami. Wszyscy aktorzy zostali również obdarzeni przez naszych uczniów tulipanami.
Następnie, korzystając z pięknej wiosennej pogody cała grupa przeszła do Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Po drodze mieliśmy kilka przystanków: przy pomniku Jana Kochanowskiego, na krzesełjku obok Witolda Gombrowicza i Leszka Kołakowskiego.Kolejnym punktem naszej bardzo kulturalnej wycieczki było obejrzenie wystawy „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia” oraz wystawy przyrodniczej w radomskim muzeum.
Po bardzo ciekawej i udanej wycieczce wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili pod opieką pań: Doroty Bujak, Agnieszki Wlazło i Małgorzaty Bisińskiej-Siary do Wolanowa.

Małgorzata Bisińska-Siara

Sunday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.