Wolontariusze w Zakopanem

Utworzono: poniedziałek, 25 wrzesień 2023

Najaktywniejsi członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły zostali wyróżnieni- w nagrodę za systematyczną pracę wyjechali do stolicy Tatr. Trzydniowa wyprawa była finansowana przez radomską Caritas. Wzięło w niej udział dwadzieścioro uczniów z klas 5b, 5c, 8c. Towarzyszyli im p. Iwona Stępniewska - koordynatorka Szkolnych Kół Caritas i ks. Damian Drabikowski- dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. 13.września wyciągiem z Doliny Szymoszkowej uczniowie wjechali na Gubałówkę. Spacerując wśród straganów z tradycyjnymi oscypkami, delektowali się panoramą Tatr. Następnie wędrowali słynnymi Krupówkami. Kolejnego dnia pod opieką przewodnika zwiedzili Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bachledówce oraz sanktuarium na Krzeptówkach. Gościli w pracowni artysty rzeźbiarza w Chochołowie. Historii skoczni wysłuchali u jej podnóża. Później odbyły się zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ostatni dzień wycieczki spędzili w Krakowie. Pani przewodnik poprowadziła uczniów od Smoka Wawelskiego, przez Zamek Królewski, aż do Rynku. Mieli okazję w zabytkowym kościele podziwiać witraże Stanisława Wyspiańskiego oraz wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej.

Powrócili do Wolanowa wypoczęci i zmotywowani do dalszej działalności, pamiętając, że

„Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.”
(Phil Bosmans)

Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

Monday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.