Narodowe czytanie „Moralności Pani Dulskiej”

Utworzono: wtorek, 14 wrzesień 2021 Opublikowano

5 września 2021 roku odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to dramat Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Uroczystość z udziałem m.in. uczniów PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie rozpoczęła się o godz. 16.00 przed Urzędem Gminy Wolanów.

Dzięki wspólnemu czytaniu Moralności Pani Dulskiej młodzież miała okazję zapoznać się z fragmentami jednego z najbardziej znanych polskich dramatów oraz zaprezentować swoje aktorskie możliwości. Uczniowie razem z innymi mieszkańcami gminy Wolanów współtworzyli lokalną uroczystość.

Na scenie pojawili się:
Pani Dulska – Julia Siwak
Pan Dulski – Antoni Pieczeniak
Zbyszko – Łukasz Sadowski
Hesia – Anna Godek
Mela – Maria Sukiennik
Juliasiewiczowa - Anna Klusek (opiekun grupy)
Hanka – Paulina Frąk

Wydarzeniem towarzyszącym narodowemu czytaniu był koncert śpiewaczki Katarzyny Bochyńskiej – Wojdył.
Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i słodkie upominki.
Dziękuję uczniom klas ósmych za poświęcony czas i wspólną pracę nad przygotowaniem Narodowego Czytania.

Anna Klusek
PS Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej (Facebook) Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.