23 STYCZNIA 2023 r. DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Utworzono: wtorek, 24 styczeń 2023 Opublikowano

22 stycznia 1863 roku wybuchło na ziemiach polskich zaboru rosyjskiego powstanie zbrojne. Było ono największym zrywem niepodległościowym i trwało ponad 1,5 roku. Po stronie polskiej walczyło około 150 tysięcy osób. Mimo, że powstanie nie przyniosło wolności, pamięć o powstańcach styczniowych jest nadal trwała.

W tym roku przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.
23 stycznia 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbywały się obchody tej rocznicy.
Przeprowadzono następujące działania

1. Prezentacja na holu głównym plakatów i prac plastycznych, wykonanych przez uczniów klas  4 – 8.
  2. Wystąpienie grupy uczniów z krótką inscenizacją przybliżającą uczniom klas 4 - 8 Powstanie Styczniowe i jego bohaterów. Grupę uczniów zaangażowanych w przygotowanie i zaprezentowanie tego programu tworzyli: Aleksandra Chodyra z klasy 7c, Magdalena Nowińska z klasy 8b, Piotr Myszka, Szymon Rojek, Jakub Pączek i Eryk Ługowski z klasy 8c.
  3. Konkurs wiedzy o powstaniu dla klas 7- 8, w którym wzięło udział 13 uczniów. Najwięcej punktów zdobyło czworo uczniów: Natalia Sadownik i Julia Jagiełło z klasy 8a oraz Julian Janas i Marcel Zieliński z klasy 7b. Gratulujemy!
  4. Prezentacja pieśni powstańczych i patriotycznych podczas długiej przerwy.

Organizatorami tych obchodów byli nauczyciele: Beata Czerwińska, Małgorzata Bisińska-Siara, Małgorzata Gajewska, Karolina Kucharczyk i Konrad Gałka.

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.