Dzień Patrona Szkoły

Utworzono: czwartek, 25 maj 2023 Opublikowano

18 maja 2023 r. już po raz trzeci społeczność PSP w Wolanowie świętowała Dzień Patrona Szkoły.
Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po mszy nastąpił przemarsz do szkoły, gdzie w hali sportowej odbyły się kolejne części programu obchodów.
Wprowadzenie sztandaru było zapowiedzią pierwszej, oficjalnej części uroczystości, a wysłuchane z archiwalnego nagrania słów Jana Pawła II „Tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło...” wprowadziły w klimat i tematykę spektaklu. Uczniowie starsi i najmłodsi z klas „0” przybliżyli najwcześniejsze lata życia i nauki Karola Wojtyły w rodzinnych Wadowicach. Po wzruszającym przedstawieniu głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Wolanów – pani Ewa Markowska-Bzducha, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Lejzak-Pogoda, Proboszcz Parafii Św. Doroty w Wolanowie – Ks. Mirosław Kszczot i Dyrektor Szkoły – Pan Zbigniew Sarnat. Wszyscy zaśpiewaliśmy wspólnie ulubioną pieśń papieża – „Barkę”.
Druga część obchodów Dnia Patrona obejmowała spotkania uczniów z wychowawcami w klasach, gdzie odbywał się słodki poczęstunek, a następnie w hali sportowej nastąpiło wręczenie nagród laureatom III Konkursu Pieśni i Piosenki „Zaśpiewajmy Ojcu Świętemu”, II Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II, Konkursu Plastycznego „Papież i Dzieci” oraz Konkursu „Jan Paweł II na znaczku pocztowym”. Laureaci i finaliści zaprezentowali wyróżnione piosenki i utwory literackie.
Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posadzili drzewo w aleji Jana Pawła II. Dzień Patrona Szkoły na stałe zapisał się, jako piękne święto całej społeczności szkolnej, integrujące wszystkich i kultywujące najwyższe wartości społeczne i patriotyczne.

Organizatorzy

Tuesday the 14th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.