"Baśnie Andersena"

Utworzono: środa, 13 grudzień 2023 Opublikowano

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..." Cornelia Funke

11.12.23 r. dzieci z klas 0 uczestniczyły w spektaklu "Baśnie Andersena" wystawionym
w sali Urzędu Miejskiego w Radomiu przez Poznański Teatr Aktora. H.Ch. Andersen urodził się 2 kwietnia 1805 roku. Na cześć pisarza, dzień 2 kwietnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Hans Christian Andersen tworzył baśnie pomiędzy 1835 a 1872 rokiem, w sumie napisał ich 156. Do najbardziej znanych należą: "Księżniczka na ziarnku grochu", "Królowa śniegu", "Słowik", "Dziewczynka z zapałkami", "Nowe szaty cesarza", "Brzydkie kaczątko", "Świniopas", "Calineczka". Od pokoleń Baśnie Andersena zaspokajają dziecięcą potrzebę magii, cudowności oraz wiary w działanie nadprzyrodzonych mocy. Zachwycają swoją treścią, dostarczają rozrywkę i pozwalają spędzić wyjątkowy czas ze swoim dzieckiem. Podczas seansu widzowie na nowo poznali ponadczasowe baśnie. Dzieciom przybliżone zostały takie baśnie jak "Brzydkie kaczątko", "Nowe szaty cesarza", "Świniopas". Brzydkie kaczątko uświadomiło dzieciom, iż odmienność to nie wada lecz indywidualna cecha charakteryzująca każdego małego i dużego bohatera.
Nowe szaty Cesarza poucza, że zawsze warto zachować zdrowy rozsądek i odwagę mówienia prawdy. Świniopas przypomina nam jak ważny jest szacunek dla innych osób. By nie oceniać powierzchownie oraz nie ulegać pustym pokusom.
Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz ciekawe kostiumy przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Roksana Bilke
Karolina Kucharczyk

Thursday the 2nd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.