Dzień Nauki Polskiej w naszej szkole...

Utworzono: czwartek, 07 marzec 2024 Opublikowano

Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nikomu nie może odebrać.”

Ignacy Paderewski

Dzień Nauki Polskiej – to polskie święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy. Jego data jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.
W obchody tego święta włączyli się także uczniowie z klasy 8a, 8b i 8c. Montowali w grupach obwody elektryczne zgodnie z instrukcją w grupach, następnie tworzyli własne układy, dzieląc się przy tym swoim doświadczeniem i wiedzą. Celem tych działań było poszerzenie zainteresowań fizyką, możliwość wykazania się ciekawymi rozwiązaniami oraz radość z własnej pracy. Często poruszaną kwestią było przypominanie zasad bezpiecznego użytkowania instalacji elektrycznej w domu, szkole oraz tego, jak ważną rolę odgrywa stosowanie się do przepisów BHP. W dniach 19.02. – 05.03. w sali nr 3 uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć najciekawsze prezentacje obwodów.

Zorganizowała Jadwiga Bednarek

Monday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.