„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia…”

Utworzono: czwartek, 07 marzec 2024 Opublikowano

Jedyny sposób by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe..."

Arthur C. Clarke

6 marca 2024 roku naszą szkołę odwiedził miłośnik nauki z lubelskiej grupy „Zaelektryzowani”. Prezentujący w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawił zagadnienia z przyrody, fizyki i chemii (dostosowane do wieku uczniów). Podczas tej niecodziennej lekcji eksperymenty dotyczyły właściwości fizyczno – chemicznych niektórych gazów (wodoru, azotu, tlenu, pary wodnej), wrzenia ciekłego azotu, grawitacji, zasad dynamiki Newtona, wynalazku Leonarda daVinci (budowa mostu bez jednego gwoździa) oraz bardzo efektownego doświadczenia „paląca się podłoga”. Zarówno młodsi uczniowie, jak i ci starsi mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazach i doświadczenia na własnej skórze niektórych zjawisk przyrodniczych. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne i edukacyjno – wychowawcze. Dzięki temu uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także pożytecznie spędzili czas. Co ważne, duży nacisk był położony na kwestę bezpieczeństwa podczas pokazów oraz ich przydatność w życiu codziennym. W tym roku w pokazach wzięło 207 uczniów – to naprawdę dużo! Cieszymy się bardzo, że dzieci i młodzież z naszej szkoły są bardzo zainteresowani naukami przyrodniczymi...

Zorganizowała Jadwiga Bednarek

Monday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.