Dzień Świętego Patryka

Utworzono: czwartek, 21 marzec 2024 Opublikowano

W naszej szkole corocznie obchodzimy dzień Świętego Patryka. Uczniowie piątych klas uczestniczyli w lekcjach kulturowych języka angielskiego, poświęconych temu ważnemu wydarzeniu nie tylko w Irlandii, ale również w innych państwach.  Poznali historię świętego Patryka oraz jego zasługi dla Irlandii, dowiedzieli się, jakie są symbole związane z tym świętem oraz ich znaczenie, oglądali film z obchodów Dnia Świętego Patryka na świecie. Nauczycielki języka angielskiego: Elżbieta Kacprzycka, Magdalena Zarębska oraz Marta Stępień zorganizowały konkurs dla klas piątych, w którym uczniowie z przypiętymi symbolicznymi koniczynkami szukali kolejnych trójlistnych roślinek według podanej instrukcji, odczytywali QR kody, układali puzle z idiomami związanym ze szczęściem,  bawili się w głuchy telefon, wypowiadając zdania w języku angielskim oraz  grali w kahoot, w którym wykazali się niezwykłą wiedzą i spostrzegawczością. Dziękujemy uczniom za przygotowanie się do konkursu. Ich praca, wysiłek i odwaga zostały nagrodzone.

Monday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.