AKADEMIA Z OKAZJI 233 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Utworzono: piątek, 10 maj 2024 Opublikowano

W dniu 30.04.2024 r. odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to niewątpliwie ważna lekcja historii. Uczniowie zostali zapoznani z okolicznościami powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Dowiedzieli się, co zawierał ten dokument i jak miał naprawić ustrój państwa. Uroczystość była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed 233 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.
Uczniowie recytowali wiersze mówiące o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane pięknie zinterpretowanymi piosenkami, które wykonały uczennice klasy 7b. Uczniowie klasy 6a i 6b przedstawili scenki związane z okresem uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Widownia niezwykle ciepło przyjęła występy naszych najmłodszych uczniów z klasy 1c.
Po występach artystycznych pan dyrektor podziękował uczniom, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.
Warto przypominać i obchodzić tak ważne wydarzenia z historii Polski.

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.