Wyniki Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas II – III

Utworzono: piątek, 24 maj 2024 Opublikowano

W dniu 26 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbył się  XVIII Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas II i 18 uczniów z klas III reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Wolanów.
Dyktanda finałowe, z którymi zmierzyli się uczestnicy konkursu w obu grupach wiekowych, zawierały mnóstwo wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Należało wykazać się szczególną czujnością, doskonałą pamięcią i koncentracją, aby nie popełniać błędów podczas pisania długiego tekstu.

Najlepszą znajomością zasad polskiej ortografii wykazali się:
w klasach II :

Hanna Rozińska PSP w Wolanowie – I miejsce
Zofia Sambor PSP w Wolanowie – I miejsce
Wojciech Grduk PSP w Mniszku – II miejsce
Filip Zawadzki PSP w Wolanowie – III miejsce
Lena Figarska PSP w Wolanowie – wyróżnienie

w klasach III:

Martyna Siara PSP w Sławnie – I miejsce
Kornelia Sławińska PSP w Wolanowie – II miejsce
Jakub Burkiewicz PSP w Wolanowie – III miejsce
Zuzanna Lichacz PSP w Sławnie – wyróżnienie

Wymienieni uczniowie otrzymają nagrody.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów także w innych dziedzinach życia szkolnego.
Dziękujemy koleżankom polonistkom za współpracę w dyktowaniu i sprawdzaniu prac finałowych oraz nauczycielkom klas II i III za doskonałe przygotowanie swych uczniów do konkursu.
Zapraszamy na kolejny konkurs za rok.

Organizatorki

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.