Dni Języków Obcych – warsztaty językowe

Dnia 28.listopada 2014 roku odbyły się warsztaty z języka niemieckiego oraz angielskiego dla uczniów klasy piątej oraz szóstej Szkoły Podstawowej w Sławnie. Warsztaty te zostały zorganizowane przez nauczycielki języka niemieckiego oraz angielskiego Gimnazjum w Wolanowie Elżbietę Kacprzycką, Aleksandrę Jeżak oraz Magdalenę Prasek. Z nauczycielami zajęcia poprowadziły także uczennice klasy 2B oraz 3B. Uczniowie przeżyli fantastyczną przygodę
z językami obcymi.

Podczas warsztatów językowych z języka niemieckiego uczniowie, którzy nie uczyli się wcześniej języka niemieckiego, mieli okazję poznać podstawowe zwroty w tym języku, odkryć podobieństwa i różnice między językiem polskim, niemieckim i angielskim. Podczas zajęć wzięli udział w ciekawych grach i zabawach językowych takich jak gra pamięciowa menory, zawody w określaniu kierunków, gry ruchowe mające na celu zapamiętanie prostych poleceń, itd. Najbardziej aktywni uczniowie zostali również nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi między innymi przez Teutsch-Wagin-Tour, firmę kratki.pl. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali także odblaskowe opaski, które mają zapewnić ich bezpieczeństwo na drodze po zmroku. Nie zabrakło także łakoci, które również umiliły spotkanie.

Podczas lekcji otwartej z języka angielskiego uczniowie poznali zwyczaje panujące
w anglojęzycznym świecie podczas święta dziękczynienia. Poza nauką na zajęciach panowała także świetna atmosfera, nie zabrakło humoru zgodnie z dywizom „nauka poprzez zabawę”. Zajęcia stanowiły świetne przygotowanie uczniów do nauki języków obcych w Gimnazjum.

Sunday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.