Jasełka w ZSO w Wolanowie

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Za twórcę tych przedstawień uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Publicznej Szkoły Podstawowej
i Publicznego Gimnazjum w Wolanowie wraz z opiekunami zorganizowali występ artystyczny, by wpisać się w tę piękną tradycję chrześcijańską mówiącą o narodzinach Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Inscenizacje odbyły się 18 grudnia 2014 r. o godz. 9.40. (PG) i o godz. 11.00. (PSP). Na drugie przedstawienie przybyli zaproszeni goście, m.in. pracownicy Urzędu Gminy
w Wolanowie, nauczyciele emeryci oraz rodzice.

Opiekę nad grupą teatralną sprawowały Panie: Małgorzata Wróbel i Anna Klusek, scenografię przygotowała Pani Anna Kosiec, za występ Wolanianek odpowiedzialne były: Barbara Waśkiewicz i Barbara Siuda. Przedsięwzięcie wspierali także nauczyciele: Alicja Adamus, Beata Rosińska i Beata Stanik.

Anna Klusek

Spotkajmy się przy stole,
Podzielmy się sercami,
Z tymi, którzy są teraz
I co byli z nami.
Bo Bóg rozdaje miłość,
Wszystkim, bez wyjątku,
Zesłaną na ziemię
w małym Dzieciątku.

Wesołych Świąt!

Sunday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.