„Dzień Kobiet” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Dnia 8 marca 2015 r.w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie odbyło się artystyczne popołudnie: „ Kobieta nie jedno ma imię”. Głównym organizatorem tej uroczystości był wójt gminy Wolanów, pan Adam Gibała. Współgospodarzami tego spotkania artystycznego były również placówki edukacyjne: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie, Gminne Centrum Kultury w Wolanowie.

Jako pierwsza wystąpiła obdarzona naturalnym i silnym głosem-sopran spinto, pani Katarzyna Bochyńska - Wojdył z zespołem, w którego skład wchodzili: pani Urszula Traczyk - skrzypce i pan Karol Sionek-fortepian. Państwo zaprezentowali koncert „Różne oblicza miłości”. W ich wykonaniu usłyszeliśmy następujące utwory: arie: „Kiedy skrzypki grają” i „Kto me usta całuje”, piosenki: „Przetańczyć całą noc”. „ Pokochaj mnie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Już nie zapomnisz mnie” i „Sex appeal” oraz instrumentalną wersję walca z muzyki do filmu: „Trędowata”.

Następnie zabrał głos wójt gminy Wolanów, pan Adam Gibała. Pan wójt złożył wszystkim kobietom życzenia i zostały rozdane paniom kwiaty.  Słodkim akcentem był tort serwowany wszystkim zgromadzonym gościom.

Kolejnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego.Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Elżbieta Aderek przybliżyła wszystkim istotę tego przedsięwzięcia. To , że „Kobieta nie jedno ma imię” udowodnili uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Wolanowie w montażu słowno - muzycznym:„ Być kobietą”. Uczniowie klas 1c i 1d pod kierunkiem pań: Doroty Bujak i Małgorzaty Kuśmierczyk, połączyli utwory liryczne, sentecje i przysłowia z humorystycznymi scenami. Całość została przepleciona utworami śpiewanymi i granymi przez uczniów oraz prezentacją multimedialną. Dla potrzeb tej uroczystości uczniowie klasy 1c pod nadzorem pań: Małgorzaty Kuśmierczyk i Doroty Bujak nagrali również dwa filmy, w ramach innowacji pedagogicznej: „ Film uczy, bawi i wychowuje”. Pierwsza to reklama: „Jak schudnąć w miesiąc”,drugi to film dokumentalny: „ O kobietach...”

Kolejnym punktem było podsumowanie projektu: „ Kultywowanie tradycji ludowych”, w ramach  którego wystąpił ludowy zespół z Bieniędzic. Następnie zaprezentował się Ludowy Zespół Pieśni i Tańca – „Wolanianki”. Całość prowadzili: Dorota Bujak i Ryszard Kosiec, obsługą techniczną zajmował się Konrad Gałka , dekorację przygotowały panie z Gminnego Centrum Kultury w  Wolanowie.

Wszystkim dziękujemy.

Sprawozdanie sporządziła: Dorota Bujak.

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.