„Zwojek i Czytek czyli dwa mole książkowe wprowadzają dzieci w świat książek i bibliotek”

W dniu 13 kwietnia 2015 roku w bibliotece szkolnej ZSO – PSP odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami z wielkim zainteresowaniem obejrzeli inscenizację, przygotowaną przez uczniów Aktywu Bibliotecznego.

Dwie tajemnicze istotki Zwojek i Czytek wprowadziły młodych czytelników w królestwo książek. Udzieliły im dobrych rad, jak należy traktować książki, jakie są korzyści z czytania oraz wyrazili nadzieję, że wszyscy tu obecni będą dbali o książki, spełnią ich życzenia i zostaną prawdziwymi ich przyjaciółmi.

Królowa naszej biblioteki życzyła wspaniałych przygód w świecie książek i zaprosiła pierwszaków do biblioteki, gdzie zawsze będą mili widziani. Dzieci wypożyczyły książki, a na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki, wykonane przez starsze koleżanki i kolegów na zajęciach plastycznych pod kierunkiem pań: Beaty Rosińskiej i Jolanty Prawdy.

Program pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej zrealizowały panie: Jolanta Prawda – nauczyciel bibliotekarz, Agnieszka Paździor – nauczyciel języka polskiego, Anna Bursa – nauczyciel muzyki.

Oprac. Jolanta Prawda

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.