VI Regionalny Konkurs Plastyczny Inspirowany Twórczością Bolesława Leśmiana

Młodzież z Publicznego Gimnazjum w Wolanowie po raz kolejny wzięła udział w VI już, Regionalnym Konkursie Plastycznym inspirowanym twórczością Bolesława Leśmiana

Konkurs organizowany jest w ramach Ogólnopolskich Dni Leśmianowskich, które odbędą się w dniach 22-23-24.05.2015 r. w D.K. w Iłży.

Organizatorem konkursu jest: Dom Kultury w Iłży, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Iłżeckiej, Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie-Delegatura w Radomiu.

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Kosiec wykonali prace , w których podjęli próbę dokonania plastycznej interpretacji utworów z dorobku literackiego Leśmiana.

Wśród utworów, które zainspirowały naszych uczniów znalazły się wiersze: ”Łąka”, „Dwoje ludzieńków”, „Głuchoniema”, „Zmory wiosenne”, ”W malinowym chruśniaku”, ”Don Kichot”, „Romans”, „Trzy róże”, „Topielec”.

Na konkurs do Domu Kultury w Iłży zostało wysłanych 17 prac, wykonanych na formacie B2 (50x70 cm), w technikach malarskich i rysunkowych.

Rozstrzygnięcie VI Regionalnego Konkursu Plastycznego nastąpi podczas XXIX dni Leśmianowskich, w dn. 24.05.2015 r.

Nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane na pokonkursowej wystawie w Domu Kultury w Iłży.

Regulamin konkursu oraz dokładne informacje dotyczące Dni Leśmianowskich znajdują się na stronie  http://www.dkilza.pl/. Na stronie DK w Iłży można obejrzeć również zdjęcia z udziału naszych uczniów z ubiegłego roku.

Informację opracowała: Anna Kosiec

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.