Turniej klas IV - VI

„Bezpieczna i przyjazna szkoła”

Dnia 2 czerwca 2015 r. w ZSO-PSP odbyła się VI Edycja Turnieju Klas IV - VI - ""Bezpieczna i przyjazna szkoła”. W nowym roku szkolnym MEN za priorytetowe zadanie ogłosiło program Bezpieczna i przyjazna Szkoła, której głównym  celem jest wzmacnianie bezpieczeństwa uczniów i zapobieganie patologiom.

Wybrane reprezentacje uczniów zmagały się w konkurencjach z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpieczeństwie nad wodą, w górach i  podczas wypoczynku na wsi. Poza tym uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa w Internecie. Jak co roku nie zabrakło konkurencji sprawnościowych i muzycznych.

Pracę zespołów oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Żak – pielęgniarka, sierżant sztabowy - Urszula Długosz, starszy sierżant – Karol Malinowski i Dawid Popis – OSP Strzałów oraz Małgorzata Chrzanowska- wicedyrektor ZSO - PSP.

Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, dopingując jednocześnie swoje drużyny.

Podczas turnieju nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w trzech kategoriach:

klasy IV – „Bezpiecznie nad wodą”

zwycięzca  - Izabela Glibowska klasa 4c

klasy V – „Bezpiecznie w górach”

zwycięzca  - Mariola Rzeszot klasa 5b

klasy VI – „Bezpiecznie na wsi”

zwycięzca  - Szymon Pyzata klasa 6b

Po wykonaniu wszystkich zadań jury wyłoniło zwycięską drużynę, którą okazała się klasa VIa.  Drugie miejsce wywalczyła klasa Vb , natomiast III miejsce klasa IVa. Uczniowie otrzymali nagrody – kaski, akcesoria rowerowe, kamizelki i opaski odblaskowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość przygotowały panie: Marta Stępień, Beata Stanik i Lidia Gomuła.

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.