Przyrzekli godnie reprezentować Publiczne Gimnazjum w Wolanowie

„Ten daje więcej
kto daje z radością”
Matka Teresa z Kalkuty

W dniu 7 października 2015 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli w obecności pani dyrektor Bogusławy Marszałek, nauczycieli, wychowawców, rodziców i kolegów uroczyste ślubowanie. Przyrzekli godnie reprezentować Publiczne Gimnazjum w Wolanowie, z szacunkiem odnosić się do rówieśników i pracowników szkoły oraz wypełniać obowiązki gimnazjalisty i przestrzegać obowiązującego w szkole regulaminu.

Po złożonej przez uczniów przysiędze pani dyrektor Bogusława Marszałek dokonała symbolicznego pasowania na gimnazjalistów, a wychowawcy wręczyli swoim podopiecznym legitymacje szkolne.

Na drugą część uroczystości składały się prezentacje klas pierwszych oraz międzyklasowe zadania konkursowe.

Każda z klas w kolejności alfabetycznej od A do D dokonały krótkiej prezentacji swoich zespołów klasowych, które odzwierciadlały charakter i zainteresowania uczniów.

Po prezentacji oddziałów klasowych przyszedł czas na zadanie konkursowe. Każda z klas miała za zadanie z kartonowych, wyciętych przez siebie elementów nie dłuższych i nie szerszych niż linijka 20. centymetrowa zbudować jak najwyższą wieżę, która będzie stabilna i będzie mogła utrzymać linijkę. Najlepiej z tym zadaniem konkursowym poradziła sobie klasa Id, która zbudowała wieżę zgodnie z instrukcją - najwyższą i najbardziej estetyczną.

Trzecia część środowej uroczystości to słodki poczęstunek,  przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów i połączony z dyskoteką.

Wspólne biesiadowanie przy pysznym cieście oraz tańce w rytm muzyki serwowanej przez starszych kolegów przyczyniły się do integracji międzyklasowej.

Uroczystość zakończyła się o godzinie 14.05, po czym rozbawieni uczniowie wrócili do domów.

Renata Bieniek

Friday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.