BIBLIOTEKI SZKOLNE RZĄDZĄ, czyli Święto Bibliotek Szkolnych

Utworzono: środa, 04 listopad 2015 Opublikowano

Już od 16 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ustanowiło Święto Bibliotek Szkolnych. Biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. W tym roku oficjalne hasło święta to:

„Biblioteki szkolne rządzą”

Październik w naszej szkole  był również  czasem wielkiego świętowania. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z ochotą przystąpili do współpracy z biblioteką szkolną, dzięki czemu odbyło się wiele ciekawych przedsięwzięć.

Na początku października została przygotowana i wyeksponowana gazetka okolicznościowa, na której znalazły się informacje dotyczące święta oraz planowane działania. Uczniowie z aktywu bibliotecznego szkoły podstawowej przeprowadzili wśród nauczycieli wywiad, dotyczący czytanych przez nich lektur w latach dziecięcych. Efektem tego jest gazetka „To czytaliśmy w dzieciństwie...czyli kilka słów o tym, co czytali pracownicy naszej szkoły”. Okazało się, że nasi nauczyciele czytali książki, które wśród uczniów również należą do grona bardzo popularnych. Obecnie trwa  konkurs na prezentację multimedialną „Nasza biblioteka” zorganizowany we współpracy    z nauczycielami informatyki, dla klas VI PSP oraz I – II PG. Najlepsze prezentacje zostaną zamieszczone na stronie szkoły, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Najmłodszych  czytelników zaprosiliśmy do udziału w akcji „Niespodzianka za zagadkę”. Uczniowie klas I – III w dniach 19 – 23 października, w zamian za nagrodę  odgadywali zagadki dotyczące literatury dziecięcej. Uczniowie gimnazjum  uczestniczyli w akcji „Książka dla pierwszego czytelnika”, podjętej w dniach 26 – 27 października.

Wszystkie działania były możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. Gorąco dziękujemy i mamy nadzieję, że z równym entuzjazmem przystąpimy do współpracy za rok.

Opracowała Jolanta Prawda

Friday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.