Finał konkursu z wiedzy na temat szkodliwego działania nikotyny, narkotyków, „dopalaczy”, alkoholu, oraz o niebezpieczeństwie wirusa HIV i choroby AIDS

W dniu 29 października 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z wiedzy na  temat szkodliwego  działania nikotyny,  narkotyków, „dopalaczy”,  alkoholu, oraz  o niebezpieczeństwie  wirusa HIV i choroby AIDS. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Wolanów Adam Gibała oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współudziale Starosty Powiatu Radomskiego Mirosława Ślifirczyka.

W konkursie brali udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych i młodzież z  klas I publicznego gimnazjum. Konkurs rozpoczął się we wrześniu. Składał się z dwóch etapów. Do pierwszego etapu przystąpiło 194 uczniów szkół podstawowych i 98 uczniów z gimnazjum. Natomiast do drugiego etapu zakwalifikowało się 51 uczestników. Wszyscy finaliści w dniu 28 października 2015 roku przystąpili do ostrej rywalizacji o jak najlepsze miejsce dla siebie, gdyż było o co walczyć! Nagrodami w konkursie były między innymi: tablety, MP4, aparaty fotograficzne, MP3, słuchawki, pamięć USB, piłki siatkowe, paletki do tenisa stołowego.

Wśród uczniów naszej szkoły najlepiej przygotowali się uczniowie:

SP:   Natalia Siara – I miejsce

Mariola Rzeszot – II miejsce

Aleksandra Kucharska – III miejsce

PG:  Sara Wordingham – I miejsce

Daria Oparcik – II miejsce

Oliwia Wójcik – III miejsce

Pozostali uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie.

Na zakończenie imprezy wystąpił Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz ze swoim show „Powiedz Nie!”, był to  koncert muzyczny przeplatany wiadomościami o narkotykach i obecnie modnych „dopalaczach”.

Friday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.