Z wizytą na Olimpie

Utworzono: piątek, 13 listopad 2015 Opublikowano

12 listopada 2015roku klasa 5b z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie miała niezwykłą lekcję języka polskiego. Od wielu dni uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Wlazło zapoznawali  się z grecką mitologią. Dowiedzieli się, co podarował ludziom Prometeusz, jakie przygody przeżył Odys, wracając do rodzinnej Itaki, czym zawinił Syzyf…Każda lekcja wprowadzała młodzież w świat wierzeń starożytnych Greków. Dziś nadszedł czas podsumowania wiedzy. W obecności troskliwych mam, pani bibliotekarki Jolanty Prawdy oraz pani dyrektor Małgorzaty Chrzanowskiej uczniowie wzięli udział w konkursach o tematyce mitologicznej. Najważniejszym punktem zajęć była prezentacja: każdy nastolatek, wcieliwszy się w rolę wybranego boga, opowiadał o swoich zajęciach, pochodzeniu, atrybutach. Wszyscy wypadli świetnie! Gościom podobały się pomysłowe kostiumy i bogate wypowiedzi uczniów. W miłej atmosferze utrwaliliśmy wiedzę i popisaliśmy się zdolnościami aktorskimi. Oceny celujące wynagrodziły wszelki trud!

Friday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.