XIII Dzień Papieski

Utworzono: piątek, 18 październik 2013

Pod tytułem „KAWIARENKA WSPOMNIEŃ” 13 października, w kościele świętej Doroty w Wolanowie, uczniowie z Koła biblijnego pod opieką pani E. Kazała – Maziarz przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji XIII Dnia Papieskiego.

Po Mszy świętej o godzinie 9.00 uczniowie przybliżyli postać błogosławionego papieża Jana Pawła II. W przedstawieniu wzięło udział 47 uczniów.

Zaprezentowali oni fragmenty poezji i wypowiedzi papieża przeplatając je śpiewem  i prezentacjami multimedialnymi. Do wspomnień uczniów o Janie Pawle II włączył się również zaproszony na tę uroczystość Wójt Gminy Wolanów pan Krzysztof Murawski, który podzielił się swoimi przeżyciami z wizyty u papieża w Watykanie. Przypomniał także, że od 1999 roku papież Jan Paweł II jest honorowym obywatelem naszej gminy. Zwracając się do dzieci, dziękując im za przedstawienie przytoczył opowiadanie o chłopcu, który spotkał na swojej drodze papieża Jan Pawła II i dzięki temu spotkaniu uwierzył  w Chrystusa. Słowa podziękowań dla dzieci i zgromadzonych wiernych wypowiedział także proboszcz parafii ks. Tadeusz Kszczot, który podkreślił wielkie znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II. Uroczystości  tej towarzyszyły zaduma, refleksja, a nawet łzy wzruszenia.

Dziękujemy gościom, księżom naszej parafii oraz licznie zgromadzonym parafianom za przybycie i spędzenie z nami czasu. Niech słowa: Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją! towarzyszą nam w przygotowaniach do kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

Monday the 13th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.