„Śniadanie daje moc” 2016/2017

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania się i roli śniadania w diecie dzieci. Uczniowie zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania opracowanymi wg Instytutu Matki i Dziecka.

1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
  2. Mleko, jogurt i sery to podpora mocnych kości
  3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
  4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
  5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
  6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
  7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułki.
  8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
  9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
  10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
  11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
  12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

W ramach akcji prowadzone były różne działania m. in. rozwiązywanie łamigłówek i quizów oraz rozmowy i pogadanki o żywieniu człowieka, przygotowywanie kanapek i sałatek w klasach oraz wspólne spożywanie zrobionego samodzielnie zdrowego posiłku.

W naszej szkole dbamy o wprowadzanie dobrych nawyków żywieniowych przez cały rok. Uczniowie klas 0-III biorą udział w ogólnopolskim programie „Owoce i warzywa w szkole”. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się

z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Uczniowie uczestniczą również w różnych działaniach edukacyjnych informujących
o zaletach spożywania owoców i warzyw.

Zdrowe jedzenie może być pyszne!!!

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.