Spotkanie uczniów klas I - III z policjantem

20 października 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z policjantem. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy o ruchu drogowym oraz niebezpieczeństwach wynikających z nieostrożności pieszych i kierowców. Dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, o czym świadczyły pytania skierowane do gości. Na podsumowanie spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe oraz zostali zaproszeni na wycieczkę na przejście dla pieszych. Pod czujnym okiem pana policjanta dzieci uczyły się praktycznego przechodzenia przez jezdnię w różnych sytuacjach. Celem tworzenia tych zajęć była między innymi poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez kształtowanie u dzieci właściwych nawyków prawidłowego poruszania się po drogach.

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.