98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z 98 rocznicą odzyskania niepodległości w dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia w naszej szkole.
Uczniowie z klasy II c (N. Wójcik, A. Wójcik, J. Banaszek, S. Prażmowska, W. Kołaczek, N. Odzimek) i III d (I. Faliszewski, N. Stani, A. Mazur, W. Gibała, M. Golińska, I. Kowalska, C. Kozyra, K. Zborowski, T. Sokołowski) oraz zespół ludowy „Wolinianki” przygotowali program artystyczny pod kierunkiem p. Czerwińskiej i p. Gajewskiej.
Uczniowie zaprezentowali krótki rys historyczny wydarzeń związanych z odzyskania niepodległości przez Polskę oraz recytację patriotycznych wierszy.
Całość uświęcił występ ludowego zespołu „Wolanianki” z patriotyczno-wojskowym repertuarem. Klimat wydarzeń niepodległościowych podkreśliła piękna dekoracja plastyczna przygotowana przez p. Kosiec. Stroną akustyczną uroczystości zajmował się p. Gałka ze swoimi uczniami Pawłem Wojcieszakiem Mateuszem Majem z kl. III c. Akademia została przedstawiona uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem i nagrodzili gromkimi brawami uczestników akademii.
W dniu 11.11.2016 r. uroczystość ta została przedstawiona w miejscowym Kościele w Wolanowie przed mszą świętą o godz. 900. Parafianie z ogromną uwagą w nastroju patriotyczno-religijnym słuchali recytacji i pieśni historycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Podziękowanie za zaangażowanie uczniów i nauczycieli w zorganizowaniu uroczystości patriotycznej złożył Ksiądz proboszcz z tutejszej parafii w Wolanowie.

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.