Finał Konkursu Wiedzy o Polskich Noblistach

Uczniowie naszej szkoły Laura Kowalczyk (VIb) i Miłosz Pisarek (Va) wzięli udział w finale IX Edycji Konkursu Wiedzy o Polskich Noblistach, który odbył się 11 kwietnia 2017 r. w Publicznym Gimnazjum nr 13 im. Noblistów Polskich w Radomiu.

Ostatni etap konkursu składała się z 3 rund.

Runda 1. - sprawdzenie wiedzy teoretycznej na temat polskich noblistów

Runda 2. – wcielenie się w wybraną postać i przekonanie komitetu noblowskiego, że to właśnie ona zasługuje na tegoroczną Nagrodę Nobla (wygłoszenie mowy oratorskiej).

Laura na kilka minut stała się Olgą Malinkiewicz - polską fizyk, wynalazczynią taniej metody wytwarzania ogniw słonecznych na bazie perowskitów.

Runda 3. - wcielenie się w noblistę i przedstawienie tej postaci jak najbardziej komicznie.

Miłosz w niezwykle zabawny sposób przedstawił Lecha Wałęsę i z iście aktorskim kunsztem wywalczył maksymalną liczbę punktów.

Reprezentacja naszej szkoły w finale zajęła zaszczytne trzecie miejsce.

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe m.in.: książki, słuchawki, MP3, wejściówki.

Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i serdecznie gratulujemy.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu: Beata Stanik, Lidia Gomuła

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.