Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10. listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli spektakl, w którym główną rolę brawurowo zagrał ksiądz Mariusz Chamerski.  Sugestywnie opowiadał  swym „wnukom” ( w tych rolach gimnazjaliści) o trudnej polskiej drodze do wolności, na którą  przyszło  nam czekać 123 lata. Szczególnie wzruszająco wypadło wykonanie Roty. Pod przewodnictwem księdza śpiewaliśmy wszyscy, dumni z tego, ze jesteśmy Polakami. Następnie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Wertejuk, nawiązując do historii Polski, do naszych współczesnych patriotycznych postaw. Oprawę muzyczną akademii zapewnił zespół Wolanianki. Dekoracja była dziełem pani Anny Kosiec.

Opracowała: Agnieszka Wlazło

Sunday the 12th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.