Z wizytą w pizzerii

26 października 2017 r. dzieci z zerówki były z wizytą w pizzerii La Spezia, która znajduje się na ul. Sandomierskiej w Radomiu. W pizzerii zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani. Pan Kucharz zapoznał nasze pociechy ze sposobem przygotowania smacznej, typowo włoskiej pizzy. Przy okazji dzieci poznały włoskie nazwy dodatków do pizzy, a także kilka włoskich zwrotów. Miejsce pracy było wspaniale zorganizowane i bogato zaopatrzone w różne dodatki do wykonania potrawy (sos pomidorowy, pieczarki, kukurydza, szynka, salami, bazylia, pomidory i oczywiście ser mozzarella). Dzieci własnoręcznie ugniatały, formowały ciasto, następnie smarowały sosem. Na tak przygotowanej pizzy układały dodatki wg upodobania. Po upieczeniu, dzieci czekała prawdziwa uczta – każdy zjadł własnoręcznie przygotowaną pizzę popijając sokiem jabłkowym. Ciepła przekąska szybko znikała z talerzy, gdyż własnoręcznie przygotowany posiłek zawsze lepiej smakuje. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję poznać tajniki wykonania włoskiej pizzy, a także zobaczyły jak wygląda praca w pizzerii.

Saturday the 11th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.