„Jesteśmy już uczniami…”

25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów - pierwszoklasistów. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klas pierwszych zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. W odświętnych strojach, w biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej, nagrodzonej burzą oklasków, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Elżbieta Wertejuk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając dużym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Następnie koleżanki i koledzy z klas drugich życzyli pierwszakom sukcesów w nauce i zapewniali o pomocy i opiece w szkole i poza nią.
Do życzeń dołączyli się  Pani dyrektor i zaproszeni goście, Przewodniczący Komisji Oświatowej Gminy Wolanów Pan Marcin Ciężkowski  oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Parszewska, którzy wręczyli pierwszakom upominki.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Sunday the 12th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.