Zakończenie nauki w gimnazjum

„Wczoraj jest historią,
jutro jest tajemnicą,
ale dzisiaj jest darem”

Pod takim hasłem uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali program artystyczny, którym podziękowali nauczycielom, rodzicom, kolegom klas młodszych za wspólnie spędzone lata w murach szkolnych.
Pierwsza część przedstawienia, poprzedzona przepięknym tańcem poloneza, była bardzo nostalgiczna. Uczniowie poruszyli temat przeszłości, przyszłości i teraźniejszości, odwołując się do wiersza Adama Asnyk pt. „Do młodych” oraz zaśpiewali piosenki, których słowa pasowały  do tematu głównego akademii.
W drugiej części przedstawienia uczniowie w bardzo humorystyczny sposób przedstawili scenki, nawiązujące do lekcji w szkole i do charakterystycznych powiedzonek nauczycieli.
Uczestnicy akademii mogli podziwiać  niezwykłe umiejętności aktorskie, wokalne, scenograficzne,  a także reżyserskie i montażowe uczniów klasy III D. Ich występowi towarzyszył śmiech widowni i dobra zabawa.
Po części artystycznej przyszedł czas na rozdanie nagród i stypendiów oraz pamiątkowe zdjęcia, a następnie - na ostatnie spotkanie z wychowawcami i odbiór świadectw.

Renata Bieniek

Sunday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.