Konkurs języka angielskiego "How do you spell that?"

Uczniowie czwartych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursie języka angielskiego "How do you spell that?",  przygotowanym przez  nauczycieli  języka angielskiego Martę Stępień, Anetę Dziedzic oraz Elżbietę Kacprzycką. Celem było rozwijanie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości angielskiego alfabetu oraz motywowanie uczniów do nauki pisowni i wymowy słownictwa. Konkurs składał się z trzech rund podstawowych,  w których uczestnicy literowali słowa, które wcześniej jedynie słyszeli lub widzieli przez kilka sekund oraz rundy finałowej, w której uczestnicy musieli wykazać się również znajomością polskiego znaczenia słów, losowali bowiem słowa w języku ojczystym, a przeliterować musieli ich znaczenie angielskie. Uczniowie rzetelnie przygotowywali się do konkursu dostając listę słów (154 wyrazy) o różnej długości - od 3literowych aż do 8 literowych i ćwicząc literowanie. Wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami, a zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

I miejsce zdobył Filip Sieradz z klasy 4B,

II miejsce Aleksandra Zborowska z klasy 4A,

III miejsce Iga Bińczak z klasy 4C.

Gratulujemy sukcesu!

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.