Udział uczniów w Projekcie Droga do kariery zawodowej

Dnia 26 marca 2019 r. uczniowie klas 8B i 8C oraz 3D z PSP w Wolanowie wzięli udział w Projekcie Droga do kariery zawodowej.
Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: Wiceprezydent Miasta Radomia pan Karol Semik, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Leszek Ruszczyk.
W PSP nr 5 w Radomiu zostały zorganizowane prelekcje i warsztaty związane z rozwojem kariery zawodowej. Uczniowie PSP w Wolanowie wzięli udział w wykładach oraz warsztatach tematycznych: Pięć kroków do sukcesu oraz Radomska Akademia Młodego Analityka. Rozmawiali z przedstawicielami różnych podmiotów, które zajmują się doradztwem zawodowym, m.in.: Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu, Cech Rzemiosł Różnych, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 3 w Radomiu, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Instytut Technologii Eksploatacji.
Celem projektu było przygotowanie młodzieży do efektywnego podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Ważne jest, by uczniowie trafnie dokonywali wyboru zawodu. Dzięki udziale w projekcie uczniowie PSP Wolanowie mogli poznać zawody niszowe, dowiedzieć się jakie są perspektywy pracy na rynku radomskim oraz jakie są warunki pracy i możliwości rozwoju w poszczególnych branżach.

Anna Klusek, Małgorzata Kuśmierczyk

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.