Teatr Wolnej Myśli „Pod Białym Orłem” przedstawia…. Święto Niepodległości w PSP w Wolanowie

Dnia 08.11.2019 r. odbyła się akademia przygotowana z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie Pan Zbigniew Sarnat, który wprowadził uczestników wydarzenia w spotkanie z wielką polską historią.
PSP w Wolanowie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, dlatego też obchody rozpoczęły się od wspólnego wykonania tej wielkiej pieśni narodowej.
Teatr Wolnej Myśli „Pod Białym Orłem” zaprezentował sceny tematycznie związane z wydarzeniem. Scena 16 aktu III Wesela Stanisława Wyspiańskiego, upersonifikowanie rozbiorów, ukazanie życia ludzi w czasach niewoli oraz ich radości z odzyskania upragnionej niepodległości, rozważania na temat istoty wolności – to główne punkty programu artystycznego, który wzruszył odbiorców.
Program przygotowali młodzi artyści z PSP w Wolanowie i ich opiekunowie: Anna Klusek, Elżbieta Kacprzycka, Monika Gibała, Beata Rosińska.

Przebudź się - jesteś wolny,
choćbyś jak w ziemi duch szedł dołem dookolny,
przebudź się, jesteś wolny
!

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.