„Spotkanie z podróżnikiem” Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie

Widzisz, jak niewiele miejsca
zajmujesz na świecie.”
Gustave Flaubert

W dniu 4 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem, który w bardzo interesujący sposób zaprezentował im swoją podróż po Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie. Podczas zajęć uczniowie poznali środowisko przyrodnicze Półwyspu Arabskiego, religię i kulturę tego zakątka świata. Dowiedzieli się skąd wzięło się bogactwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na co Arabowie wydają petrodolary, co przyciąga turystów do odwiedzenia Dubaju i dlaczego woda jest złotem dla krajów Bliskiego Wschodu.
Piękne zdjęcia z podróży i bardzo ciekawe opowieści pozwoliły poszerzyć wiedzę naszych uczniów o odległych zakątkach świata oraz zachęcić ich do podróżowania.

Renata Bieniek

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.