“IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Nasza szkoła przystąpiła do super kampanii organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”
Głównym celem kampanii było „zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.”
Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę ścienną, która miała za zadanie przybliżyć uczniom główne cele projektu oraz dlaczego wysyłanie kartek jest ważne.
W grudniu od Fundacji Dbam o Mój Z@sięg otrzymaliśmy 300. kartek świątecznych.
Kartki zostały rozdanie wychowawcom klas oraz nauczycielom języka polskiego.

Nauczyciele omówili z uczniami zasady wysyłania kartek. Uczniowie ułożyli samodzielnie życzenia i poprawnie zaadresowali kartki. Po przyklejeniu znaczka kartki zostały wysłane do adresata.
Kartki świąteczne kilka lat temu zostały zastąpione życzeniami wysyłanymi poprzez SMS, ale może warto wrócić do papierowej kartki. To nie tylko wyraz pamięci o tych, którym nie możemy złożyć życzeń osobiście, ale również wspaniała pamiątka i świąteczna dekoracja dla adresata.
Dzięki przystąpieniu do projektu “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, niektórzy uczniowie naszej szkoły po raz pierwszymieli okazję wypisać kartkę, zaadresować ją, przykleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej.
Za szkolną akcję “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski z opiekunami panią Małgorzatą Bisińską-Siarą i panią Agatą Augustyniak oraz pani Małgorzata Kuśmierczyk.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.