Żywa lekcja historii

W czwartek, 5 marca 2020 roku odbył się w naszej szkole pokaz historyczny pt. „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka” w wykonaniu Grupy Artystycznej Rekonstrukto.

Podczas godzinnego spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia strojów, ekwipunku i uzbrojenia rycerskiego oraz dawnych narzędzi tortur. Artyści zaprezentowali elementy kultury i obyczaje epoki a następnie zaprosili chętnych do udziału w pojedynkach, wypróbowania różnego rodzaju broni, rekwizytów i narzędzi tortur. Taka lekcja historii bardzo przypadła do gustu naszym uczniom. Czekamy na następne spotkanie.

Pokaz zorganizowały panie: Beata Czerwińska, Małgorzata Gajewska, Małgorzata Bisińska-Siara.

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.