„Dzień Języków Obcych

17 czerwca 2015 w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbył się Dzień Języków Obcych organizowany przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego: Ewelinę Barszcz, Aleksandrę Jeżak, Elżbietę Kacprzycką oraz Marlenę Stanik.

Uczniowie klas I, II i III gimnazjum rywalizowali między sobą w różnych konkursach popisując się znajomością języków obcych. Przygotowali scenki sytuacyjne, plakat „Języki łączą ludzi”, zgadywali idiomy, uzupełniali słowa piosenki, czytali łamańce językowe, a także zaprezentowali pokaz wokalno – taneczny. Nie tylko ogromnym wyzwaniem, ale i dużą przyjemnością był konkurs wiedzy, w którym uczniowie odpowiadali na pytania o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Niemczech z zakresu: zabytków, muzyki , sportu, geografii, polityki oraz sławnych ludzi.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce klasa III B – Aleksandra Czerwiec, Katarzyna Defińska, Jolanta Gajewska, Weronika Golińska, Aleksandra Neska

II miejsce klasa I D – Wiktoria Gibała, Izabela Kowalska, Natalia Stani, Zofia Żurek

III miejsce klasa III A – Paulina Chłopecka, Emilia Golińska, Weronika Rybska, Ewa Stępniak, Piotr Sadownik

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie, pokazanie wspaniałych umiejętności językowych oraz tego, że języki łączą ludzi przy znakomitej zabawie. Dziękujemy jury za ocenę, a Dyrekcji za nagrody dla wszystkich uczestników, którzy zajęli I, II i III miejsce.

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.