XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Z pędzlem wśród gwiazd”

Uczniowie z klas trzecich PG w Wolanowie wzięli udział w konkursie plastycznym, pod patronatem Kuratorium Oświaty, organizowanym przez Dom Kultury w Rybniku pt. „Z pędzlem wśród gwiazd”.

Celem konkursu była prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży, popularyzacja wiedzy z zakresu historii sztuki i przybliżenie uczestnikom sylwetek wielkich artystów, a także wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych, estetycznych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej młodego pokolenia.

W tym roku konkurs poświęcony był sylwetce holenderskiego malarza, jednego z najwybitniejszych w historii światowego malarstwa, Vincenta van Gogha. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, inspirowanej twórczością artysty. Do dalszego etapu zostało przesłanych 24 prac naszych uczniów, wykonanych w większości w technice plakatowej i pastelowej na brystolu. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Anny Kosiec

Thursday the 2nd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.