„Mimo wszystko...”

Pod takim tytułem odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia gimnazjum. Inspiracją do napisania scenariusza tej uroczystości był wiersz Matki Teresy z Kalkuty pt. „Mimo wszystko”.

Przepiękne zwrotki wiersza, poprzeplatane tekstami epickimi i piosenkami, których słowa nawiązywały do tematyki utworu, zaprezentowały  uczennice kl.3a, 3b, 3c, 2b i 1b.  Całość programu, uświetniła dodatkowo wytworna, symboliczna scenografia autorstwa  pani Beaty Rosińskiej. Występ młodych artystów wywołał u uczestników akademii wiele wzruszeń i refleksji.

Uczniowie w ten sposób chcieli podziękować dyrekcji, nauczycielom, rodzicom za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie, a sobie i swoim kolegom - dać wskazówki, jak należy postępować w dorosłym życiu.

Na koniec programu słowno–muzycznego występujący uczniowie zwrócili się do nauczycieli z prośbą, aby dobrze ich wspominali – Mimo wszystko. Następnie wszystkim pracownikom szkoły zostały wręczone kwiaty, czemu towarzyszyła nastrojowa muzyka z filmu pt. „Mój rower” (Aria Acker Bilk).

Po programie artystycznym głos zabrali po kolei: pani dyrektor Elżbieta Wertejuk, przewodnicząca  Rady Rodziców - pani Ewa Więcaszek oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Następnie uczeń kl. 3 c - Błażej Gibała przekazał w imieniu trzecioklasistów sprzęt sportowy dla szkoły na ręce pana Wojciecha Burzyńskiego.

Po wszystkich wystąpieniach absolwenci gimnazjum zatańczyli poloneza.

Punktem kulminacyjnym uroczystego zakończenia gimnazjum było wręczenie uczniom nagród za naukę, wzorowe zachowanie i frekwencję oraz za osiągnięcia sportowe.

Po rozdaniu nagród zostały wykonane grupowe zdjęcia klasowe, a następnie trzecioklasiści udali się do sal lekcyjnych na ostatnie spotkanie z wychowawcami, którzy rozdali uczniom świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, życząc im powodzenia oraz udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Renata Bieniek

Mimo wszystko

"Ludzie są nierozsądni,
nielogiczni, samolubni.
Kochaj ich mimo wszystko.

Jeśli czynisz dobro,
ludzie oskarżą cię
o ukryte egoistyczne pobudki.
Czyń dobro mimo wszystko.

Jeśli osiągniesz sukces,
zyskasz fałszywych przyjaciół
i prawdziwych wrogów.
Osiągaj sukcesy mimo wszystko.

To co dzisiaj robiłeś dobrze,
jutro będzie zapomniane.
Rób dobrze mimo wszystko.

Uczciwość i szczerość sprawiają,
że będziesz słaby.
Bądź uczciwy i szczery mimo wszystko.

To co budujesz latami, może być
Zniszczone przez jedną noc.
Buduj mimo wszystko.

Ludzie naprawdę potrzebują pomocy,
ale będą cię atakować,
jeśli im pomożesz.
Pomagaj mimo wszystko.

Daj światu, co masz najlepszego,
a dostaniesz od świata po głowie.
Daj światu, co masz najlepszego,
mimo wszystko."

Matka Teresa z Kalkuty

Friday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.